MODUŁ SZKOŁY GROF TRANSPERSONAL TRAINING


W ostatnich latach jesteśmy świadkami ponownego zainteresowania psychodeliczną terapią i badaniami - nazwano to psychodelicznym renesansem. Mnóstwo osób odkrywa pomocny potencjał substancji psychodelicznych oraz świętych roślin, a szamanizm stał się metodą uzdrawiania włączaną coraz częściej do tradycyjnych, psychologicznych sposobów. Dziesiątki klinicznych badań poświęcono sprawdzaniu efektywności MDMA, psylocybiny czy też ketaminy w leczeniu poważnych zaburzeń jak PTSD lub lekoodporna depresja.
Jednocześnie waga holotropowego paradygmatu stworzonego przez Stanislava Grofa oraz rola oddychanie holotropowe w rozwoju psychodelicznego świata wciąż pozostają nieznane dla wielu osób. Nie jest powszechnie wiadome, że wielu holotropowych nauczycieli odgrywa kluczowe role w psychodelicznych treningach, a w skryptach do takiej pracy uczy się wielu holotropowych wskazówek.

Jak psychodeliki uzupełniają oddychania holotropowe jako narzędzie do osobistego wzrostu? Jakie jest miejsce oddychania holotropowego, gdy psychodeliki stają się coraz bardziej dostępną terapeutyczną metodą? Jak treningi psychodeliczne, w tym MAPS, korzystają z holotropowych wytycznych przy pracy z traumą?
A przede wszystkim - jak dzięki tej wiedzy unikać błędów prowadzących do traumatycznych doświadczeń i pławienia się w przyjemnych, ale niewiele wnoszących doświadczeniach?

Podczas modułu będziemy poruszać takie zagadnienia jak:
  • różne paradygmaty, w jakich psychodeliki kiedykolwiek były i są stosowane
  • generalna charakterystyka terapii z różnymi substancjami i procesów, które one wywołują
  • holotropowy paradygmat w terapii psychodelicznej stworzony przez Grofa, Sparksa i innych
  • zasady doraźnego i długotrwałego wspierania procesu z holotropowej perspektywy
  • radzenie sobie z wyzwaniami i kryzysowymi sytuacjami
  • waga integracji w procesach i terapiach psychodelicznych

Tak jak przy każdym zjeździe Grof Transpersonal Training, duża część modułu to własny proces uczestników - każdy przejdzie 2 sesje oddychania jako uczestnik oraz 2 jako sitter, oraz różne praktyki integracyjne.

Moduł kończy się otrzymaniem certyfikatu z psychologii transpersonalnej.


O GŁÓWNYM PROWADZĄCYM
Marc Aixala to jeden z nauczycieli Grof Transpersonal Training, specjalista od terapeutycznego stosowania odmiennych stanów świadomości. Ukończył trening psychoterapii MDMA w psychoterapii PTSD prowadzony przez MAPS oraz trening użycia psylocybiny w lekoodpornej depresji. Pracuje jako terapeuta i mentor przy klinicznych badaniach z psylocybiną w Sant Joan de Deu Hospital w Barcelonie. Ma także doświadczenie jako Team Leader szkolący ludzi pomagajacych uczestnikom przeżywającym trudne psychodeliczne doświadczenia na festiwalu Boom (Kosmicare 2010-2016).
Marc współpracuje też z ICEERS (Internatioal Center for Ethnobotanical Education Research and Service) i oferuje psychoterapię skupionej na integracji trudnych i trayumatycznych doświadczeń psychodelicznych. Rozwija też teoretyczne modele interwencji, treningu i superwizji terapeutów. Jest autorem książki "Psychedelic Integration: non-ordinary logics and the challenges of psychotherapy in expanded states of awareness".


ROZLICZENIE

Koszt dla uczestników z Polski, Ukrainy i innych krajów z niższymi dochodami zależy od konkretnego pokoju (cena jest podana z całościowym wyżywieniem i noclegiem).

Pokój jednoosobowy - 5335 zł
Pokój dwuosobowy - 4885 zł
Pokój trzyosobowy lub dla większej ilości osób - 4735 zł

W miarę kończenia się poszczególnych pokojów może się okazać, że niektóre możliwości już nie są dostępne.

Koszt dla uczestników z zachodnich krajów to 1260 euro.

Płatność za moduł odbywa się ratami - część do hotelu, część do Holotropic Poland. W określonych datach będziemy prosić o daną płatność.
1000 zł stanowi bezzwrotny zadatek, który jest opłatą za rezerwację miejsca. Reszta kwoty za moduł, jeśli została wpłacona, zostanie zwrócona w przypadku rezygnacji. Płatności zrobione bezpośrednio do folwarku Galiny mogą być zwracone w zależności od momentu rezygnacji i wewnętrznego regulaminu -


LOGISTYKA

Moduł odbywa się w pałacu i folwarku Galiny w Bartoszycach.
https://www.palac-galiny.pl/
Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 9:30 i zapraszamy wszystkich od samego początku. W przypadku opuszczenia istotnej części modułu nie zostanie on zaliczony jako element treningu.
Istnieje możliwość zamówienia dodatkowej nocy w hotelu noc przed modułem.
Wykłady prowadzone są w języku angielskim i tłumaczone na polski.


MEDICAL FORM

Z uwagi na to, że ogromną częścią treningu są własne sesje oddychania holotropowego, będziemy potrzebować wypełnienia formularza medycznego, by mieć pewność, że nie ma przeciwwskazań do uczestniczenia w holotropowych sesjach.
Przypominamy, że oddychanie nie jest przeznaczone dla osób ze stwierdzoną schizofrenią, epizodami psychotycznymi w przeszłości, chorobą dwubiegunową i niektórych innych zaburzeń psychiatrycznych, jak również przy poważnych chorobach serca, osteoporozie, jaskrze i odklejeniu siatkówki.


SYTUACJA Z COVID

Na ten moment sytuacja z Covid-19 wygląda dość stabilnie i nie zanosi się, aby to się zmieniło do czasu modułu. W przypadku dramatycznej ilości zakażeń zastrzegamy sobie jednak wprowadzenie obowiązku zrobienia testu na Covid przed przyjazdem.
Niestety pozytywny wynik testu będzie wtedy uniemożliwiał uczestnictwo.
Wszystko wskazuje jednak na to, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Cena: Pokój jednoosobowy - 5335 zł Pokój dwuosobowy - 4885 zł Pokój trzyosobowy lub dla większej ilości osób - 4735 zł